Про здорове харчування з року в рік говориться все більше, а продуктів у цій категорії чомусь стає все менше.
Але ж колись, ще на початку 80-х років минулого століття, Мінохоронздов СРСР та провідні наукові центри активно
зайнялися впровадженням медичних програм, які передбачають оптимізацію раціону оздоровчого харчування з метою
підвищення народжуваності та оздоровлення населення в цілому.
Клінічні дослідження підтвердили ефективність застосування "ПОЛІСОЛу":
В інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (ІПАГ) тільки в період з 1984 по 1990 рр. курс ефективного лікування проблем анемії, гіпоксії, гіпертрофії плоду та недостатньої лактації пройшли більше 5 000 вагітних та жінок, що годують, віком до 40 років.
В період з 1984 по 1990 рр. 1 800 дітей з проблемами органів травлення, ліпідного обміну, захворюваннями гепатобіліарної системи отримали лікувально-профілактичну допомогу в ІПАГ;
В українському інституті сексології та андрології в 2009 році полісолодові екстракти були включенні до раціону харчування 60 чоловіків, які реально відчули на собі посилення сексуальної функції;
У НДІ гігієни та токсикології пестицидів «ПОЛІСОЛ» ефективно застосовувався при лікуванні профзахворювань, в т.ч. викликаних наслідками аварії на Чорнобильській АЕС. .
На сьогоднішній день медичні програми державного значення були забуті. А ось цілющий полісолодовий екстракт «ПОЛІСОЛ» пройшов перевірку часом. Цей продукт оздоровчого харчування виробляється під Києвом на сучасному вітчизняному заводі з повним дотриманням технологічних процесів.
Це енергія життя, закладена в пророщених злакових зернах. Ще Гіппократ та індійські йоги використовували в їжу солод. Наші предки варили з нього кисіль, пиво, квас.
При пророщуванні в зернах зароджується нове життя, починається процес акумулювання усіх необхідних речовин. Все починається з розщеплення усіх високомолекулярних сполучень крохмалю, білків та переходу їх в низькомолекулярні речовини, які мають високі поживні властивості. Вміст вітамінів, при цьому, зростає на 200-500%. На сьогодні відомі 13 вітамінів, та 9 (С, Е, В1, В2, В5, В6, В12, РР, Н) з них містяться в пророщених злакових зернах.
В 100г. пророщених зерен вітаміну С більше ніж у 8 стаканах апельсинового соку.
Для отримання «ПОЛІСОЛу» 4 види пророщених зерен подрібнюються, змішуються з водою та піддаються термічній обробці при температурі не вище 70оС (щоб не руйнувалися вітаміни). У денній нормі полісолодового екстракту міститься від 25% до 100% добової норми вітамінів, що необхідні людині.
Вітаміни Вітаміни в полісолодовому екстракті підвищують стійкість до інфекцій, мають протизапальну та протиалергійну, антиоксидантну та антидепресивну дію, запобігають та усувають порушення кровообігу, живлять нервові клітини, забезпечують нормальний обмін речовин, сприяють виробленню гемоглобіну та зниженню рівня холестерину, покращують стан шкіри, нігтів та волосся, сприяють спаленню жирів та ін.
Детально мінеральний склад полісолодового екстракту описаний в
таблиці 1.
Таблиця 1. Вміст вітамінів в полісолодовому екстракті та їх вплив на організм
Найменування вітамінів
Добова норма, мг.
Вміст в 100 г Полісолу, мг.
Вплив на організм людини
С (аскорбінова кислота)
75-100
114-228
Найсильніший антиоксидант, посилює стійкість до інфекцій, має протизапальну та протиалергійну дію
Е (токоферол)
6-10
1-2
Виконує захисну функцію, запобігає та усуває порушення кровообігу, запобігає утворенню тромбів та запальним процесам.
В1 (тіамін)
0,7-1,5
0,3-0,4
Живить нервові клітини, має заспокійливу дію.
В2 (рибофлавін )
0,8-1,8
0,31-0,8
Сприяє викиду адреналіну, перетворенню вуглеводів та жирів у енергію, нарощуванню м’язів.
В6 (піридоксин)
2-4,7
0,62
Забезпечує нормальний обмін речовин, регулює переробку амінокислот та засвоєння білків, приймає участь у виробництві гемоглобіну. Важливий для живлення нервових клітин.
В12
0,7-2
0,3-0,4
Приймає участь у синтезі тканин тіла, відповідає за усю спадкову інформацію, сприяє відчуттю радості, доброти та любові.
Н (біотин)
30-100
0,03-0,065
Вітамін краси для шкіри, колосся та нігтів, приймає участь у спалюванні жиру та синтезі гемоглобіну. Винятково важливий для підтримання стабільного рівня цукру в крові.
РР (нікотинова кислота)
9-20
12-37,5
Знижує рівень холестерину, розширює дрібні судини, покращує мікроциркуляцію
В5 (Пантотенова кислота)
0,2-0,25
0,05-0,1
Має протизапальну дію, допомагає відновити стрункість фігури, сприяє спаленню жирів.
Солода пшениці, ячменю, вівса та кукурудзи багаті своїм мінеральним складом, це Ca, Mg, К, P, Na, Zn, Fe, Cu. В пророщеному зерні частково руйнуються речовини, які блокують засвоєння кальцію, магнію, цинку та інших мінеральних елементів. Детально мінеральний склад полісолодового екстракту описаний в
таблиці 2.
Таблиця 2. Мінеральний склад полісолодового екстракту
Найменування мінералу
Вміст в 100г Полісолу, мг.
Добова норма, мг.
Вплив на організм людини
Кальцій
15,8
800-1200
Входить у склад кісток та зубів, має заспокійливу дію, сприяє зниженню ризику захворювання на рак товстої кишки.
Магній
58
280-500
Найважливіший мінерал для серця, сприяє зниженню тиску при гіпертонії.
Фосфор
64
800-1500
Входить до складу кісної тканини, забезпечує кислотно-лужну рівновагу, відповідає за збереження та використання генетичної інформації.
Калій
215,1
900
Збереження нормального функціонування кліткових стінок, сприяє попередженню ракових та серцевих захворювань, а також регулюванню кров’яного тиску.
Натрій
85,4
9-16
Регулює стан водно-сольового обміну.
Цинк
1,52
12-25
Антивірусна дія, укріплення імунітету, сприяє синтезу білків, зниженню рівня холестерину, покращує потенцію.
Залізо
1,2
11-30
Відповідає за гемоглобін, сприяє регулюванню овуляції.
Мідь
0,55
1,5-2
Контролює рівень холестерину, цукру та сечової кислоти, посилює процеси кровотворення, підтримує імунну функцію, сприяє виробництву колагену.
Мікроелементи, що входять до складу «ПОЛІСОЛу» сприяють засвоєнню організмом вітамінів та амінокислот.
При пророщуванні в зернах накопичуються ферменти, що сприяють розщепленню білків до амінокислот. Полісол містить у своєму складі 18 амінокислот, в т.ч. усі 8 незамінних, тобто тих, які не виробляються організмом самостійно. Амінокислоти відповідають за відновлення пошкоджених тканин, за м’язову енергію, за зниження цукру в крові, за переробку жирів, за білковий обмін, стимулюють виділення гормону росту, приймають участь у синтезі гемоглобіну, покращують пам'ять та здатність до навчання, приймають участь у синтезі імуноглобулінів та антитіл, гормонів та ферментів, формуванні колагену та ін.
Амінокислотний склад полісолодового екстракту наведений у
таблиці 3.
Таблица 3. Амінокислотний склад полісолодового екстракту:
Найменування амінокислот
Зміст в 100 г ПОЛІСОЛ, (мг)
Вплив на організм людини
Валін
0,242
Відновлення пошкоджених тканин, є джерелом м'язової енергії
Лейцин*
0,366
Сприяє відновленню кісток, шкіри, м'язів, знижує рівень цукру в крові, стимулює виділення гормону росту
Ізолейцин*
0,136
Необхідний для синтезу гемоглобіну, стабілізує рівень цукру в крові і процеси енергозабезпечення
Треонін*
0,137
Сприяє підтримці нормального білкового обміну, необхідний для синтезу колагену, бере участь в обміні жирів. стимулює імунітет
Метіонін*
0,110
Відповідає за переробку жирів, запобігає їх відкладенню в печінці і в стінках артерій, захищає від впливу радіації
Фенілаланін*
0,191
Впливає на настрій, зменшує біль, покращує пам'ять і здатність до навчання, пригнічує апетит
Аргінін**
0,175
Стимулює викид гормону росту, який, в свою чергу, впливає на омолодження всього організму, зменшує кількість підшкірного жиру, збільшує анаболизм. Є донором оксиду азоту
Цистин
0,059
грають украй важливу роль у формуванні та підтримці третинної структури білків і пептидів і, відповідно, їх біологічної активності.
Пролін
0,579
Є основним компонентом колагену і сприяє його виробництву, зміцнює суглобові з'єднання, зв'язки, серцевий м'яз
Глутамінова кислота
1,200
Нейтралізує шкідливі продукти білкового обміну, бере участь у підтримці м'язової маси і зменшення жирових відкладень, впливаючи на гормон росту
Тирозин
0,104
Утворює активні гормони щитовидної залози, знижує апетит і зменшує жирову масу, має антиоксидантні властивості, зменшує прояв симптомів депресії, знімає стрес.
Серин
0,093
Бере участь у виробництві імуноглобулінів і антитіл. Сприяє нормалізації стану волосся, шкіри, нігтів, необхідний для повноцінного обміну жирів і жирних кислот, м'язового зростання і підтримки імунної системи
Гліцин
0,230
Необхідний для нормальної діяльності центральної нервової системи, підтримки здоров'я простати, покращує імунну систему, знижує рівень холестерину, покращує кисневе живлення органів, нормалізує артеріальний тиск і рівень цукру в крові.
Гістидін*
0,091
входить до складу гемоглобіну, стимулює його синтез, важливий для утворення лейкоцитів. Сприяє покращенню статевої функції, підсилює статеве збудження, захищає організм від шкідливого впливу опромінення, сприяє виведенню важких металів з організму.
Аланін
0,291
Бере участь у створенні енергетичного запасу глюкози в печінці і м'язах у вигляді глікогену. Підтримує рівень глюкози в крові
Гамма-аміномасляна кислота
0,062
Активує енергетичні процеси мозку, підвищує дихальну активність тканин, покращує утилізацію мозком глюкози, покращує кровопостачання.В екстремальних умовах при великому недоліку енергії ГАМК окислюється в мозку безкисневим шляхом, при цьому виділяється багато енергії і нормалізується вміст гістаміну та серотоніну в мозку.
Аспаргиновая кислота
0,387
Потрібно для нормального функціонування нервової системи
Лізин*
0,138
Дефіцит лізину несприятливо позначається на синтезі білка, що призводить до стомлюваності, втоми і слабкості, поганому апетиту, уповільнення росту і зниження маси тіла, нездатності до концентрації, дратівливості, крововиливів в очне яблуко, втрати волосся, анемії і проблем в репродуктивної сфері
* - Незамінними для дорослої здорової людини є 8 амінокислот: валін, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, треонін, триптофан і фенілаланін; також часто до незамінних відносять гистидин ; **Для дітей також незамінним є аргінін.
Вітаміни, мінерали та амінокислоти в організмі взаємодіють один з одним, підвищуючи їх засвоєння і ефективність оздоровчого впливу на організм.
Вживання в їжу пророслих зерен навряд чи принесе задоволення, а десертний смак в'язкої тягучої маси "ПОЛІСОЛ" не залишить байдужими навіть дітей.
Загальний оздоровчо-лікувальний ефект
від його застосування, підтверджений клінічними дослідженнями:
підвищення захисних функцій організму (імунітету), антиоксидантну і антидепресивну дію; li>
підвищення рівня гемоглобіну та кількості еритроцитів у крові; li>
зниження рівня холестерину; li>
поліпшення стану шкіри, волосся і нігтів; li>
омолоджуючий ефект (за рахунок вироблення колагену); li>
поліпшення рухової функції кишечника (ефект очищення); li>
мінімізація побічної дії & quot; важких & quot; лікарських препаратів; li>
відновлення сил після хвороб, операцій, фізичних і розумових навантажень; li>
радіозахисний дію, зниження накопичення радіонуклідів. Li>
для вагітних жінок, а також матерів, які годують дитину груддю: сприяє запобіганню та лікуванню гіпоксії і гіпотрофії плода, а також покращує якісний склад грудного молока і забезпечує стійку лактацію.
для жінок: прискорює овуляцію, сприяє утворенню жовтих тіл, нормалізує розміри яєчників, підсилює фолікулообразованіе, а також сприятливо сприяє лікуванню безпліддя.
для дітей: покращує апетит, сприяє нормальному розвитку кісткової і м'язової систем, покращує розумову та фізичну працездатність.
для чоловіків: підсилює сексуальний потяг і потенцію, збільшує кількість сперматозоїдів, сприяє нарощуванню м'язової маси і прискореному відновленню сил при різних навантаженнях.
У далекій і заможній Австралії популяризація вживання продуктів на солодовою основі є частиною державної програми забезпечення здоров'я нації. Ми не в Австралії, і крім нас самих ніхто не подбає про власне здоров'я і здоров'я наших близьких…